LO „Small captain”

Pogoda za oknem zimowa. Co chwilę deszcz ze śniegiem albo śnieg. A ja już mam tego dosyć. Słońce mi się marzy. Ciepło… Do lata mi się chce… A że na razie wychodząc na dwór trzeba opatulać się szalikiem, postanowiłam chociaż poscrapować sobie w letnich klimatach. I oprawiłam zdjęcie z wakacji zeszłorocznych…
The weather here is not very well – rainy and snowy. And I miss summer! That’s why I scrapped the picture from last summer holidays, which we spent on a polish sea coast…

scrapbooking 

 

Mały kapitan/Small captain

Na zdjęciu Maluch w roli kapitana. Płynęliśmy na statku spacerowym. Taka typowa nadmorska rozrywka. Ale coś trzeba było robić. Koło sterowe, przy którym stoi Maluch to oczywiście atrapa. Ustawione na dziobie chyba tylko po to, żeby robić sobie zdjęcia. Ale Młodego interesowało bardzo. Jak wszystko zresztą. To oczywiście poskutkowało tym, że trzeba było się bawić w statki, w rzucanie kotwicy, w zawijanie do portu i wypływanie na pełne morze także w domu…
On the picture you can see my little son. We went for a cruise. He just wanted to play that he is stearing the whole ship. And he had so much fun with it! Finnaly we had to play that we are on the ship even at home…

Ale to dobrze. Tak sobie myślę. Bo dzięki temu Maluch utrwala sobie wiedzę o świecie. Którego jest zresztą bardzo ciekawy. W efekcie swoją wiedzą potrafi zagiąć niejednego dorosłego. A najlepsze jest to, że wychodzi mu to całkiem naturalnie. Wystarczyło pokazać mu kilka fajnych rzeczy, zabrać na kilka wycieczek. I cierpliwie odpowiadać na niekończące się pytania Dlaczego? Dzięki temu nasze dziecko po prostu chłonie wiedzę. I pewno w szkole nie będzie siedziało jak na tureckim kazaniu, kiedy pani będzie mówić o wydmach, o rodzajach chmur czy o tym, dlaczego powstają fale. Młody po prostu będzie to wiedział. Bo dotknął, bo zobaczył. I dlatego, że rodzice nie poszli na łatwiznę i nie dali mu tabletu, żeby sobie bajki oglądał na plaży… Albo w domu, żeby mieć święty spokój…
But it helped my son to know something new about the world. You know all those questions: WHY?!? It can be very annoing. But thanks that my 3-years old son can say about the world much more than some adult person. It is only about his parents’ patience to explain everything hundreds times…

Zresztą mówiąc szczerze, takie odkrywanie świata z Młodym jest rewelacyjne. Samej pewnie nie chciałoby mi się rozglądać i zachwycać. A z nim… nad morzem na przykład zwracałam uwagę na meduzy. Przyglądaliście się kiedyś jak pływają. Jak z determinacją zmagają się z silnymi falami i jak płynne i harmonijne są ich ruchy? Kolejny cud świata… A wiecie, jak emocjonujące może być wejście na latarnię morską? I jaką radość może sprawić budowa zamku z piasku? Ja wiem! I chętnie pobawię się jeszcze!
But to tell the truth that world discovering with kid can be very nice. Normally you even don’t notice that the world is so beautiful and interesting. And with a child you have a chance to find every little wonder! And just be happy!

Wracając do scrapa/comming back to the LO

Wakacyjne zdjęcie idealnie komponuje się z wakacyjnymi papierami. Tutaj od GoScrap. Kolekcja I love summer zachwyca mnie niezmiernie. Po prostu uwielbiam i już!
Summer holiday picture is ideal for the summer paper collection from GoScrap – polish scrapbook company. This collection called I love summer I just love so much!

scrapbooking

Do tego troszkę tekturowych dodatków, tagi wycinane wykrojnikami, sznurek biało-czerwony i białe tło pomazane mgiełkami i distressami. Taśma washi (też od GoSscrap). I scrap gotowy!
I’ve added here some anchors, tags, string. And also used mists and distress to create the background. This anchor washi tape is also from GoScrap.

scrapbooking

Kompozycja według mapki Scrap-map, choć troszkę luźno potraktowanej. Ale ta mapka nie dała mi spokoju. Po prostu.
I’ve used here (very freely) the map from Scrap-map, which I couldn’t forget about.

scrapbooking

Przy okazji trafiłam jeszcze na jedno fajne wyzwanie Scrap Our Stash (stąd różne dodatki). W kwietniu słowem kluczowym jest STAMP. Na moim scrapie użyłam: S – string, stripes (on paper) T – tags, tape A – anchor, M- mists, P – patterned paper.
And for the first time I want to take part in a very interesting challenge on the blog Scrap Our Stash. In april the special word is STAMP. And I’ve used here: S – string, stripes (on paper) T – tags, tape A – anchor, M- mists, P – patterned paper.

scrapbooking

Scrap bierze udział w wyzwaniu Scrap Our Stash:

I w mapkowym wyzwaniu Scrap-Map:

Reklamy

14 thoughts on “LO „Small captain”

    1. 😉 Dziękuję… a ja się opatulam, jak wychodzę… a już myślałam, ze kurtkę zimową odwieszę do szafy…

  1. Love the watercolor look on the background paper along with the paint splatters. Great combination of patterns, colors and embellishments. Thanks for joining us at Scrap Our Stash!!

  2. no i przywołałaś nam słoneczko 🙂
    świetnie wyszło Ci to tło 🙂 bardzo lubię takie marynarskie klimaty 🙂
    dziękuję za udział w wyzwaniu ScrapMap 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s