Przed weekendem: kulturalnie muzycznie z dzieckiem!

W związku z pracą, w związku z tym, że ostatnio mam więcej obowiązków, mój czas spędzany z dzieckiem został mocno ograniczony. Oczywiście w porownaniu z tym, co było jeszcze kilka miesięcy temu. Przez to ejdnak staram się, by nasze wspólne chwile były jak najlepsze. Skoro nie można stawiać na ilość, trzeba postawić na JAKOŚĆ. Dlatego szukam wciąż takich propozycji, dzięki którym oboje będziemy zadowoleni, odpoczniemy i po prostu będzemy czerpać przyjemność z bycia razem. W tym tygodniu, w weekend, nadarza się fantastyczna okazja. Kolejne spotkanie z cyklu „Maluchy w Krainie Dźwięku”

 

Takie spotkania odbywają się raz w meisiącu w Glwickim Teatrze Muzycznym. To krótkie, trwające niespełna godzinę muzyczne spektakle, choc chyba słowo spotkanie jest tu bardziej na miejscu. Są przeznaczone dla dzieci do lat sześciu (nie ma chyba dolnej granicy wiekowej) wraz z opiekunami. Każde spotkanie to podróż do innej muzycznej krainy. Było już na ludowo, było egztycznie, a tym razem będzie karnawał!!!

Dlaczego warto? Bo to nie jest zwykły spektakl. Spotkania są przygotowane i prowadzone zgodnie z metodą E. E. Gordona, który stworzył program mający na celu stymulowanie wszechstronnego rozwoju dzieci poprzez wykorzystanie naturalnej i największej chłonności dzieciecego umysłu.

W trakcie spotkania nie tylko siedzi się i słucha, ale można, a nawet trzeba, przytulać dziecko, tańczyć z nim, bawić się dostępnymi gadżetami: na przykłąd puszczać bańki mydlane. Na koniec dodatkowo dzieci mogą dotknąc nstrumentów, spróbować, jak się na nich gra.

Taka godzina spedzona w kameralnej sali teatru nie tylko relaksuje, ale także bardzo zbliża rodzica i dziecko… Dlatego tak je lubię… I dlatego tak chętnie idę na to spotkanie również w tym miesiącu…

A potem, żeby ten weekend był jeszcze fajniejszy, może basen? Albo spacer po parku..?

Advertisements

2 thoughts on “Przed weekendem: kulturalnie muzycznie z dzieckiem!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s