Zainspiruj się – kilka słów o scrapbookingu

Jak już pewnie zdążyliście się zorientować, wycinanie, klejenie, korzystanie z różnych mediów to moja pasja. Po prostu to uwielbiam! A teraz, gdy po rocznej przerwie, podczas której prawie nic nie tworzyłam, wróciłam do papierów, w mojej głowie powstaje tyle pomysłów, że nie starcza czasu, by je wszystkie zrealizować. Pewnie dlatego skupiam się na tych szybszych: journalach, małych formach. Ale i tak moją największą miłością pozostaje scrapbooking!

Scrapbooking– artystyczne przechowywanie wspomnień

Scrapbooking to technika, która dotarła do nas z Ameryki. Totam powstała działalność artystyczna, która polegała przede wszystkim naartystycznym oprawianiu zdjęć w taki sposób, by zachować wspaniałe wspomnienia –by oddać atmosferę i uczucia związane z wydarzeniem upamiętnionym na zdjęciu. Wten sposób powstawały scrapy (LO), które zebrane razem tworzyły albumy. W tensposób powstawały też mniejsze albumiki dotyczące konkretnego wydarzenia – na przykładjakiegoś wyjazdu, narodzin dziecka itd.
 
 

Scrapbookingsię zmienia 

Najbardziej popularną formą scrapowa są LOsy I wspomnianejuż albumy. Scrapy najczęściej tworzone są na specjalnie w tym celuwyprodukowanych papierach o wymiarach 12×12 cali (ok. 30,5×30,5 cm). Możnajednak spotkać także scrapy na papierze w formacie A4, a ostatnio równiepopularne jest tworzenie takich artystycznie oprawionych zdjęć na podobraziachmalarskich, czy różnych innych bazach (jak na przykład mój dawno temu stworzonyscrap na czarnej płycie winylowej).
Nie jest to jednak jedyny kierunek, w którym ewoluujescrapbooking. Artystyczne dusze nie ustają w poszukiwaniach coraz to nowychform wyrazu. Dlatego echa scrapbookingu można odnaleźć w journalach czyplannerach. Ponadto powstają też zupełnie nowe formy, jak bardzo freestyloweSMASHe, czy coraz bardziej popularny Project Life (to jednak temat na osobnąnotkę). Łączy je jedno – wszystkie one mają za zadanie uchwycić naszenajpiękniejsze wspomnienia! I właśnie za to kocham scrapbooking!
Reklamy

4 thoughts on “Zainspiruj się – kilka słów o scrapbookingu

    1. Wystarczy spróbować. Scrapbooking wcale nie jest trudny. No i… dużo można się nauczyć, tu praktyka czyni mistrza;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s