Kreatywnie: kartka na chrzest (pierwsza z serii)

Coś dużo ostatnio chrztów wokół. Taki czas? Nie wiem, bo przeciez sezon na chrzty trwa przez cały rok. Tutaj nie jest tak, jak z kartkami i innymi pamiątkami komunijnymi czy ślubnymi, na które zapotrzebowanie zaczyna się zaraz po Wielkanocy. A jednak jakoś tak się złożyło, że stworzyłam ostatnio trzy kartki na chrzest właśnie…

Szczerze mówiąc ten sakrament budzi we mnie dość sprzeczne uczucia. Z jednej strony szanuję wiarę ludzi w grzech pierworodny i w konieczność pozbycia się go za pomocą wody święconej. Z drugiej strony – coraz bardziej odnoszę wrażenie, że to jednak robienie czegoś bez zgody zainteresowanego. I jeszcze ok, bo jeśli dziecko naprawdę zostanie wychowane w wierze, to z pewnością uzna taką a nie inną religię za swoją. Przynajmniej do czasu, gdy zacznie mieć wątpliwości, zadawać trudne pytania, szukać wąłsnej drogi… Ale co z rodzinami, w których obecność w kościele ogranicza się tylko do takich uroczystości: chrzty, komunie, śluby, pogrzeby..?

Niemniej wiem, że właśnie chrzest coraz częściej jest okazją do zorganizowania uroczystego przyjęcia: do zaproszenia gości, zamówienia tortu. I do wręczenia pamiątkowych (ale i tych bardziej wartościowych) prezentów. Ci, którzy wierzą, mają powód do radości, bo oto dziecko zostaje oficjalnie przyjęte do wspólnoty religijnej. Jakby przedstawione Bogu. No i mamy tu do czynienia z ceremonią nadania imienia (kultywowaną niemal w każdej kulturze). Z tego powodu kartka, którą stworzyłam na chrzest pewnego chłopca miała byc w zamierzeniu taka bardzo uroczysta, bogata. A cóż lepiej niż złoto odda taki charakter?

kartka2a

Mamy tu moje ulubione media 13arts, ulubione papiery Lemoncraft z kolekcji Gossamer Blue i tekturki egocraft, w których ostatnio się zakochałam. Do tego trochę kwiatuszków, różyczek na tiulu i gotowe!

kartka2c

A ponieważ chrzest jest szczególnym wydarzeniem, zgąłszam tę karteczkę na wyzwanie egocraft:

w2btym2bwyj2bdniu1

kwiecie25c52584

 

Reklamy

6 thoughts on “Kreatywnie: kartka na chrzest (pierwsza z serii)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s